#1 2009-03-10 16:48:14

Mimi-chan

Stały Gracz

1896265
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 70
Punktów :   
Deck: co pod rękę wpadnie :P

Diamond Cutter

Diamond Cutter

http://www.spillsjefen.no/images/product_duelmasters_DM02_01.jpg



Type: spell
Civilization: Light
Cost: 5
Efekt:
This turn, ignore any effects that would prevent your creatures from attacking your opponent. Your creatures can't attack creatures this way.
(W tej turze zignoruj wszystkie efekty zabraniające twoim stworom atakować przeciwnika. Twoje stwory nie mogą atakować stworów tym sposobem)
Set: Evo-Crushinators of Doom
Rarity: Uncommon

Co tutaj mamy... a no spellik Lightu. Bywa wkurzający, jeśli mamy spokojnie dużo blockerów Lightu czy Wateru (ew. Darknessu) w BZ, żeby spokojnie przeprowadzić OTK, a niczego nie spodziewający się opp spokojnie buduje swoją kontrolę w polu, nawet nie próbując się obstawiać obroną - przecież widzi, że mamy mało atakujących w polu, więc Pala Olesis, Jil Warka, La Ura Giga, parę Squitów czy Aqua Guardów mu wystarczy. A tu bum i niepozornie wyglądające blockerki nagle zaczynają nawalać w tarcze... zaskoczenie? Wspomnijmy jeszcze, który ST naszego oppka uratuje, jeśli takich kritów mamy ok. 15-16? Bonds of Justice sprawdza się dobrze do ratowania się z takich sytuacji, ale nie tutaj :> Burst Shot? Tylko jeśli zalaliśmy polę La Urami, Zememiteusami, Aqua Guardami, bez niczego mocniejszego, a to - mało prawdopodobne. Miraculous Truce? Tak, to już bardziej, chociaż mając 2-3 cywilizacyjny deck nadal mamy szanse wygrać przy dużej ilości stworów w BZ. Unified Resistance? Jeśli gramy swarmem na jakiejś rasie pomoże, w innym wypadku marny z niego ratunek. Pozostaje nam jego lepszy odpowiednik: full defensor, ale i on nie sprawdzi się za dobrze, jeśli przeciwnik ma przewagę w ilości stworów. Inne ST działają na pojedyńcze karty... a przy 15 kritach w BZ, jeden w te czy wewte nie zrobi wielkiej różnicy. Tak więc jedyną osłoną, która na prawdę zaszkodzi OTK na bazie (sorry Baza, inaczej tego ująć nie umiałam xD) Diamond Cutter'a jest stara dobra Holy Awe...

Ale atak z zaskoczenia w controlce, w której jest stosowana na zmianę z ewo danej rasy (mam tu na myśli rasy typu guardian, w których bronimy się blockami, a potem wzywamy ewo i nim wykańczamy oppa - a Diamond może nasze działania znacznie przyspieszyć) nie jest jedynym możliwym sposobem użycia tej karty. Stanowi też ciekawy dodatek do milla, gdzie, gdy widzimy, że opp zaczyna zyskiwać przewagę a kart w decku ma jeszcze sporo, możemy jej użyć i alternatywnie zakończyć grę.

Komba? nie miałam czasu pomyśleć, ale zapewniam Was, że coś jeszcze nabazgrzę/dobazgrzę w swoim czasie ^^,

A tymczasem kończę, bo Mati dręczy mnie o duela xD


O Wy! Kto śmiał się bawić moją sygną?!
Wykastruję!
Mamusiu, Revcio mnie przezywa! ;(

Offline

 

#2 2009-03-10 19:49:47

Revcio

Moderator

2385337
Call me!
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-01-11
Posty: 154
Punktów :   
Deck: RUG

Re: Diamond Cutter

Opis chyba najlepszy jaki widziałem na tej stronie ;d Kartą nigdy nie grałem jedyne co to mam ich pięć w klaserze. Na oko całkiem nie zła.


LoL


http://images4.wikia.nocookie.net/nonsensopedia/images/3/35/Nie_dzieciom_neostrady1.jpg

Offline

 

#3 2009-03-10 20:15:37

Mimi-chan

Stały Gracz

1896265
Zarejestrowany: 2009-02-20
Posty: 70
Punktów :   
Deck: co pod rękę wpadnie :P

Re: Diamond Cutter

Revcio napisał:

Opis chyba najlepszy jaki widziałem na tej stronie ;d Kartą nigdy nie grałem jedyne co to mam ich pięć w klaserze. Na oko całkiem nie zła.

Dziękuję Pięć? Daj jedną za fatygę


O Wy! Kto śmiał się bawić moją sygną?!
Wykastruję!
Mamusiu, Revcio mnie przezywa! ;(

Offline

 

#4 2009-03-11 16:22:47

pit21

Administrator

5520329
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 251
Punktów :   
Deck: BUY Guardian Control Deck.:]

Re: Diamond Cutter

Karta świetna, przydatna do deck'ów gdzie jest sporo bloksów. Taktyka jest przy niej prosta: zastawiamy się blokerkami i potem diamond i po oppie . jesli nie ma HA. ;////
karta nawet 4/6. xDDD

Offline

 

#5 2009-03-11 17:03:18

Lux

Administrator

3791680
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 352
Punktów :   
Deck: RUG Bombazar Aggro Deck
WWW

Re: Diamond Cutter

Karta dobra, ale jak poprzednicy HA i po tobie no chyba że opp nie ma stworów w BZ. Karta może bardzo pomóc przy blockerach, ponieważ zazwyczaj nie mogą one atakować. 4/6

Offline

 

#6 2009-03-12 07:44:19

Bazagazeal

Administrator

12022380
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 256
Punktów :   
Deck: RUB, BUY, RUG, RYG

Re: Diamond Cutter

Karta jest bardzo dobra do Mono-Light'a (którego bym zrobił na turniej DMC...), lub do jakiegoś Mill'a na samych Blocer'ach. Revcio też mam ich pięć ;P

Ocena: 4-/6


Baza Rulez x___X

Offline

 

#7 2009-03-12 12:54:45

fiuczer

Stały Gracz

7507476
Skąd: Tomaszów Maz
Zarejestrowany: 2008-11-30
Posty: 186
Punktów :   
Deck: BUY/UY

Re: Diamond Cutter

Ja w zasadzie nie mam tej karty w decku,gdyż mam zamiennik Diamond sword.I powiem szczerze że do BUYa pasuje w sam raz.Zazwyczaj tą kartą końce duele
A diamond cutter zawsze miałem w decu obojętnie jakim,byle był light.Tylko że dawałem po 1sztuce gdyż to finisher a od tego mam sporo innych kart.Zawsze jakaś alternatywa musi być


http://photos.nasza-klasa.pl/13091376/8/main/bf23256d82.jpeg
Baza @ W dodatku chyba za bardzo podnieca się Japońskimi kartami bo ten Alcadeis jest kompletnie nie potrzebny tak jak inne Dżapańce... Chyba, że chce oszpanować kartami to to rozumiem ;]
Baza    NC

Offline

 

#8 2010-12-28 10:51:04

Dorballom

Nowy Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-28
Posty: 6
Punktów :   

Re: Diamond Cutter

Jedno pytanko czy efekt działa na takie karty jak Ballom?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Kekuna lodge Кабеделу ciechocinek hotel wellness malowanie elewacji warszawa cennik Boîte de vitesses automatique Jeep