#1 2009-02-11 19:02:22

Lux

Administrator

3791680
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 352
Punktów :   
Deck: RUG Bombazar Aggro Deck
WWW

Własna Historia DM

Opowiadajcie jak się zaczęła Wasza przygoda z DM. Ja oczywiście zacznę. xD


Moja przygoda z DM rozpoczęła się od Anime. Pomyślałem sobie fajnie byłoby mieć takie karty. Byłem wtedy zagorzałym fanem Kaczora Donalda. Pewnego dnia spojrzałem na informację co będzie w następnym tygodniu. Nie wierzyłem własnym oczom karty Duel Masters. Nie mogłem się doczekać następnego numeru tygodnika. Gdy tylko nadeszła środa, poleciałem do sklepu i kupiłem to pisemko. W domu otworzyłem dołączony do Kaczora Donalda boosterek DM-01. Trafiłem w nim na Gran Gure, Aqua Hulcus'a, Holy Awe'a i reszty nie pamiętam. Wszyscy moi koledzy z podwórka i klasy także kupili ten numer sławnego komiksu. No to zaczęło się nie można było przejść na szkolnych korytarzach, bo wszyscy grali w DM. Kilka dni później ukazały się podróbki Kokoju's Darkness Deck (DM-02). Pewien chłopak w naszej szkole miał oryginalne karty, nawet niezłe. Posiadał m.in. Headlong Giant czy Aqua Sniper'a. Oczywiście wszystkich ogrywał swoimi kartami. Nasze, podwórkowe zasady były dziwne: ustawialiśmy sobie karty w kolejności, co ma wyjść pierwsze na tarczach wszystkie karty były osłonami, a w ręku mogliśmy mieć zawsze maksymalnie osiem kart . Potem zamówiłem sobie pierwszy structure deck i wszedłem na etcg.pl. Nauczyłem innych grać w tę karciankę. Moi koledzy także zakupili sobie oryginalnye karty z małymi wyjątkami, ale dopiero półtora roku temu nauczyłem się budować "prawdziwe decki" . To moja historia DM. Teraz czas na Was.

Offline

 

#2 2009-02-11 19:18:56

pit21

Administrator

5520329
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 251
Punktów :   
Deck: BUY Guardian Control Deck.:]

Re: Własna Historia DM

Moja historia zaczęła się także od Anime. Kupiłem numer kaczora donalda i trafiłem na Barona Vorga <chyba>. Byłem bardzo szczęśliwy bo był on w bajce. Na Dzień Dziecka dostałem  Kokoju's deck. Następnie kupowałem sobie podróbki za 5 zł. Graliśmy na podwórku zasadami jakie przedstawiał lux. Kiedyś Łukasz przyniósł oryginalne karty i się zaczęło. Ja także sobie kupiłem 2 startery. Miałem oryginalne karty. Jedyny powód był ten, że mieszaliśmy podróbki z oryginałkami. Graliśmy długo, aż w wakacje kupiłem sobie Szczęśliwy boosterek dostałem wtedy mnóstwo oryginałek. Zrobiłem sobie deck Mono light. Zalogowałem się na etcg. Wcześniej lux nauczył mnie prawdziwych zasad. Nauczyłem się dużo później budować decki. Teraz też robię , bo ciągle je zmieniam.;]

Offline

 

#3 2009-02-11 19:24:25

Lux

Administrator

3791680
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 352
Punktów :   
Deck: RUG Bombazar Aggro Deck
WWW

Re: Własna Historia DM

ey klopsik spójrz na ostatnie dwa zdania w twojej opowieści . xDD i ty się dziwisz, że gakuzu cię skrytykował. Ogólnie nasz historie są bardzo podobne.

Offline

 

#4 2009-02-11 19:37:34

Lucasonix

Nowy Użytkownik

9513716
Skąd: Kożle
Zarejestrowany: 2009-01-22
Posty: 26
Punktów :   
Deck: RG Aggro

Re: Własna Historia DM

ja identycznie jak koledzy wyzej tylko zasady troche inne gralismy ze mozemy zrobic max 3 ruchy

Offline

 

#5 2009-02-11 20:17:13

Bazagazeal

Administrator

12022380
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 256
Punktów :   
Deck: RUB, BUY, RUG, RYG

Re: Własna Historia DM

Ja też chłopaki umeiem skopiować z eTCG więc macie My nie kopiowalismy z etcg . xDD : P   LuX

Zawsze zbierałem (kolekcjonowałem) Kaczora Donalda to było moje ulubione pisemko
I pamiętam jak by to było wczoraj a dokładnie było to dnia 22.06.05 (wiem bo mam jeszcze ten numer KD) LoL xDD żę za tydzień mają być jakieś karty. Od razu sobie skojarzyłem że skądś znam te karty (anime) ale nie wiedziałem skąd  No i wreszcie po tygodniu poszedłem do kiosku kupiłem sobie KD otworzyłem booster'ek i było tam: Gigargon (mój pierwszy holos), Rothus, the Traveler, Bronze-Arm Tribe tylko te karty pamiętam ;P Kupowałem sobie jeszcze podróbki na placu xDD
I złożyłem Deck na wszystkich civ. xP Potem pojechałem na kolenię i okazało się że prwwie wszystkie chłopaki grają w DM kupowaliśmy jeszcze Kaczory z kartami (oryginalnymi) i graliśmy nie wiedząc nawet zasad xD potem po kolonii przestałem grać
I po 2 latach w 2007 roku znowu pojechałem na kolonię i tam taki jeden chłopak Patryk Gałczyński grał w Duel Masters i miał oryginalne karty nauczył nas w to grać znałem już wszystkie zasady.
I tak graliśmy dniami i nocami ja podróbkami. Potem 30 Września 2007 roku pojechałem na Batorego 20 kupiłem tak swoje pierwsze karty  W domu cały czas grałem i grałem. Patrzyłem też na inne Decki na tym forum robiłem się coraz lepszym graczem.W szkole nauczyłem grać kumpli i jezdziliśmy razem na turnieje. Było super. Potem we ferie Zalogowałem się na innym forum dodawałem tematy itd. W te wakacje pojechałem na turnieje do Barda byłem dwa razy pierwszy
W lipcu zalogowałem się na etcg.pl i na duelmasters.com.pl także dokładałem tematy robiłem Decki oraz je fix'owałem itd.
Aż do dnia dzisiejszego.....

Taka była moja historia DM 


I qrde sry za to, że nie ma przecinków bo to dawno było, a nie chce mi się tego poprawiać ;P


Baza Rulez x___X

Offline

 

#6 2009-02-12 15:35:40

Homik

Stały Gracz

Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2009-02-03
Posty: 86
Punktów :   
Deck: GY-Agrro-Control

Re: Własna Historia DM

Ja prawie identycznie jak wy tylko pierwse orginalki dostalem od brata z koloni i wtedy dowiedzialem sie jak sie w to naprawde gra (zasady) :{


http://i44.tinypic.com/2e23x3r.png
http://i40.tinypic.com/2ngas01.png

Offline

 

#7 2009-03-14 20:17:05

Kokoju

Moderator

Zarejestrowany: 2009-03-10
Posty: 64
Punktów :   

Re: Własna Historia DM

Moja historia z dm zaczęła się tak: Kiedyś w szkole dwóch chłopaków z mojej klasy grało w owe DM(pamiętam dokładnie: jeden RY a drugi GU [nieźle się układało. GURY). Były to podróby, wkrótce wszyscy zaczęli je kupować z pobliskim sklepie z podróbami, ale tam były tylko karty z base setu, a właściwie część (np. woda i natura nie miały podójnych łamaczy, wielu kart nie było itp.). Wtedy każda karta orginalna nie z base setu była niezwykłą rzadkością.  Niestety, nie każdy miał cierpliwość - po 2-3 pierwszych przegranych duelach zniechęcali się. Graliśmy na własnych zasadach np. draw 2 kart, można było atakować untapy, wykańczać można było tylko, jeśli przeciwnik miał w polu 1 lub 0 stworór w polu i nie było obowiązku, że np. aby wezwać La Ura Gigę trzeba tapnąć manę światła. A co za tym idzie? Często wymyślaliśmy własne efekty (np. Holy Awe zabraniało na jedną turę atakować przeciwnikowi). Potem trochę zacząłem podejrzewać, jak podczas pojedynku Shobu z Hakuoh Hakuoh podkreślił, że Urth jest zawsze odtapowany, a Shobu się poddenerwował tym - wtedy się zastanawiałem, o co z tym chodzi. Pznałem zasady prawdziwe, w tym czasie już nikt nie grał w DM. Kupiłem Kokujo Darkness Deck, tworzyłem talię mono darkness, potem dodałem karty wody. Później zdjęli DM z cartoon network, nastąpiło przerwanie gry, nie grałem,nie interesowałem się DM... potem kumpel poznany na necie mi napisał, że DM jest na kreskowka.pl. DM 'obudziło' się we mnie, zacząłem kupować boostery. Choć ograniczone odcinki mi się znudziły, teraz ciągle gramw dm...


http://img24.imageshack.us/img24/6462/sygna27.jpg

Offline

 

#8 2009-03-15 14:25:09

dado

Stały Gracz

Skąd: \Katowice
Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 86
Punktów :   -2 

Re: Własna Historia DM

Ja gram od roku.rocznica będzie 19 marca w moje urodziny.dostałem dużo kasy a,pare osób w szkole miało
karty.kupilem starter i zaczołem grać.w końcu cała szkola podstawowa grała ale mieliśmy inne zasady.
blokery mogły blogować ile chcą ,a discard to była cala ręka . nie było podwójnych łamaczy i wymyślaliśmy
sobie które niszczą ile tarcz,a teraz sam robie decki.


Lubie Kluski xDDDDDDD

Offline

 

#9 2009-07-26 21:28:06

Aviko

Nowy Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-18
Posty: 3
Punktów :   

Re: Własna Historia DM

No cóż.. Długie miesiące grałem prostym mono light z podrób pożyczonych od Orlika. Aż potem z bratem na podstawie BLOCK ROCKERS x 2 zrobiliśmy: on GU, ja YU. A teraz gram BUY'em.

Offline

 

#10 2010-05-02 18:34:38

 syforce

Nowy Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-31
Posty: 10
Punktów :   
Deck: fire darkness

Re: Własna Historia DM

No to teraz czas na mnie. Pierwszy raz styczność z Duel Masters miałem 2 lata temu na koloni. Byłem na niej z moim najlepszym kumplem z klasy. Byliśmy raz w wesołym miasteczku, gdzie on sobie kupił talie (podrób oczywiście). Chciał koniecznie mnie nauczyć w to grać, ale ja jakoś nie poczułem pociągu do tej karcianki. Na koniec koloni oddał te karty jednemu koledze i wróciliśmy do domu. Po wakacjach, gdy chodziłem do 4 klasy on i inny kumpel wytrzasnęli skądś podróby i zaczęli grać. Ja nie lubiłem tej gry. Obaj grali tak jak każdy początkujący - talia 5 civ, nie znali efektów, zasady z kosmosu. Raz mnie poprosili, żebym zagrał i zagrałem. Grałem talią najsłabszego, kontra najsilniejszego. Pokonałem go bez przeszkód. Postanowiłem dać tej grze szanse i pojechałem kupić sobie 6 talii podrób. Trafiłem tam aż 9 Lwów Chaosu, które były uznawane jako najlepsze karty. Od tamtej pory ja zacząłem być na szczycie tabeli szkoły. Ja jako pierwszy budowałem talie inne niż z 5 civ. Rok temu, znów pojechałem na kolonię, jednak tym razem sam. Poznałem jednego chłopaka, który miał oryginały. Podał adres sklepu. Od razu po koloni pojechałem do niego. Gdy zobaczyłem te wszystkie ORYGINALNE karty poczułem się jak w raju. Od tamtego czasu jeździłem do tego sklepu bardzo często. Gdy po raz pierwszy odwiedziłem ten sklep powiedziałem o nim tylko temu najlepszemu kumplowi. Od tamtej pory Ja byłem naj, ale on był prawie na równi ze mną. I przed gwiazdką w roku 2009 przeżyłem jedną z najwspanialszych chwil w moim życiu. Okazało się, że kolega mojej starszej siostry również kiedyś grał w tą grę. Podobno wygrywał na turniejach i dalej miał swoje karty. Gdy on dowiedział się, że ja w to gram postanowił oddać mi swoje karty (oprócz swojej talii). Od wtedy nie ma na mnie silnych. Wygrywam z kim chce i jak chce.

I tak aż do dziś...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.duel0masters.pun.pl noclegi ciechocinek